Макет бланку вже налаштований, але бланки в різних партіях навіть тієї ж самої типографії можуть трохи (аж до 1 - 3 мм) відрізнятися. Тому може з'явитися необхідність підігнати макет під конкретну партію бланків.

Аби визначити, чи є така необхідність, слід обов'язково роздрукувати кілька тестових додатків (звісно, не на самих бланках, а на ксерокопіях або чистому папері)!

Для того, щоб підігнати макет, є два способи:

  1. візуальне налаштування - за допомогою миші та стрілок клавіатури (добавлено у версії 2013).
  2. у вікні налаштувань макету

 

Візуальне налаштування макету (рекомендовано): 
  • За допомогою перетягування мишею можна переміщати ключові лінії (на попередньому перегляді вони намальовані товстішими, ніж решта ліній. Після того, як Ви закінчите перетягування однієї ключової лінії, решта пов'язаних з нею ліній також відповідно перемістяться.
  • Також можна зробити одну з ключових ліній активною, клацнувши на ній мишею (вона стане чорною). Після цього для її пересування можна використовувати стрілки на клавіатурі з кроком 1мм. Для більш точного пересування по вертикалі разом зі стрілками (догори/донизу) утримуйте клавішу Ctrl - крок пересування стане 0,2мм.
  • Координати активної лінії показуються у спливаючій підказці та у рядку стану (знизу вікна програми).
  • Після першого пересування стають активними кнопки "Скасування останньої зміни" (Ctrl+Z) та "Збереження змін" (Ctrl+S).

 

Ви можете переглянути навчальне відео про налаштування макету на прикладі програми Додатки ВО.

 

Використання вікна налаштувань макету:

Щоб відкрити вікно налаштувань макету, натисніть кнопку "Налаштувати макет бланку..." на вкладці "Макет".Кнопка налаштування макета бланку Відкриється вікно налаштувань (див. нижче). 

У цьому вікні присутні дві вкладки: "Розворот з оцінками" та "Задня сторінка". Оскільки макет задньої сторінки відрізняється для 9-го та 11-го класів, вони налаштовуються окремо (теж на відповідних вкладках).

 

Увага! Всі відстані слід вимірювати в міліметрах від верхнього та лівого країв паперу. 

Більш критичними є вертикальні відстані (тобто від верхнього краю паперу), тому вони виділені напівжирним шрифтом. Крім того, з версії 2014 вертикальні відстані можуть бути дробними (тобто з точністю до 0,1 мм).

Якщо Ви внесли будь-які зміни до налаштувань за замовчуванням, Вам буде запропоновано зберегти їх до окремого файлу (або Ви самі можете натиснути кнопку "Зберегти як...". Назва останніх налаштувань написана в заголовку вікна. До налаштувань за замовчуванням можна повернутись у будь-який момент за допомогою відповідної кнопки на вкладці "Макет". (В програмі Додатки ДКР ця кнопка знаходиться у вікні налаштувань макету).

 

В незареєстрованій версії після нового запуску програми автоматично встановлюються налаштування за замовчуванням! Тому, якщо після підгонки макету Ви закривали програму, перед роздрукуванням не забудьте завантажити Ваші налаштування  кнопкою "Відкрити..." у цьому ж вікні!

Можна мати декілька файлів з налаштуваннями та при необхідності завантажувати будь-який з них. 

Вікно налаштувань макету  Вікно налаштувань макету

 

 

Copyright © Rowi 2012-2024. All rights reserved.