Основна інформація, тобто прізвища, імена та по батькові випускників, їх оцінки (у вигляді чисел) тощо вводяться та зберігаються у вигляді таблиці MS Excel. Назвемо її "оціночна відомість".
У складі програми є шаблон MS Excel. Він знаходиться в каталозі, де встановлено програму. Але, щоб не шукати його, варто скористатися відповідною кнопочкою в головному вікні програми ("Створити оціночну відомість..." на вкладці "Дані").
По заповненню відомості її слід зберегти в будь-якому місці та з будь-яким ім'ям. Саме цей файл потім слід імпортувати до програми.
Решта інформації на цій сторінці стосується програми Додатки та в деякій мірі Додатки ДКР.
Особливості заповнення оціночної відомості для програми Додатки ВО описані тут.
Зміст статті:
- Реєстраційні номери додатків
- Довга назва предмета
- Звільнення від ДПА
- Середній бал свідоцтва
- Задня сторінка
Починаючи з версії 2016 5.0, до цього файлу слід вводити не тільки оцінки випускників, але й дані задньої сторінки додатку.
Оскільки шаблон відповідним чином змінено, то слід використовувати виключно новий шаблон. З оціночною відомістю за старим шаблоном програма буде працювати некоректно!
Частина оціночної відомості, що стосується розвороту додатку (с. 2-3)
Як видно на малюнку, оцінки вводяться у вигляді чисел (1-12).
Крім того:
- Стать позначається буквою Ч або Ж
- "Звільнений(а)" позначається зв
- "Зараховано" позначається зар
- "Не атестований(а)" позначається НА
- Закінчення слова програма виставить самостійно, відповідно до зазначеної статі
Всі позначки треба вводити без лапок та без крапки! Тільки букви!
Якщо конкретного випускника не стосуються якісь навчальні предмети, відповідну комірку просто залиште порожньою. Наприклад, півкласу вивчає англійську мову, а решта – французьку. Тоді відповідні комірки залишаємо порожніми. В результаті в додатки кожному випускнику буде виводитися тільки одна мова (та, з якої є оцінка).
Таким чином, до однієї відомості можна вносити дані не тільки різних груп класу разом, але й дані декількох класів різних профілів (звичайно, якщо кількість предметів, що відрізняються, не дуже велика). У цьому випадку краще завести окрему відомість.
Звичайно, якщо Вам буде зручніше, можна заводити окрему відомість для всіх випадків, коли відрізняються предмети.
Шаблон відомості розрахований максимально до 200 записів. Зайві рядки можна видалити. Або якщо Вам цієї кількості недостатньо, і Ви впевнено володієте Excel'ем, Ви можете додати рядки таблиці через копіювання. Але простіше створити нову відомість.
Крім того, сірим кольором позначені комірки, що захищені від редагування. Це не принципово, захист без пароля, тому якщо вважаєте за необхідне, Ви можете редагувати їх на свій страх і ризик.
Якщо Ви внесли зміни до раніш заповненого файлу оціночної відомості, не забудьте зберегти зміни перед імпортом до програми!
Реєстраційні номери додатків можуть бути будь-якого вигляду, їх можна ввести в першому стовбці оціночної відомості:
Якщо довгу назву предмета потрібно розділити на 2 рядки, вписуйте її до однієї комірки, але в місці, де має починатися другий рядок, поставте символ зірочки (*).
Наприклад: "Це перший рядок дуже довгої назви предмета*а це її другий рядок".
В результаті в додатках отримаєте:
Це перший рядок дуже довгої назви предмета
а це її другий рядок
Якщо випускника звільнено від складання ДПА, в оціночній відомості замість оцінок за ДПА слід вписати "зв" (без лапок).
Або є ще інші варіанти...
Стосовно середнього балу свідоцтва:
-
Згідно з Листом МОН України від 20.06.2018 №1/9-399 внесення запису про середній бал у додаток до атестата не передбачено.
Тому на випадок несподіваних майбутніх змін виведення середнього балу зроблено опціональним
(його виведення у додаток можна увімкнути або вимкнути). - Колонка середнього балу в оціночній відомості залишена про всяк випадок. Його виведення у додаток залежить від налаштувань у самій програмі.
- Якщо якусь оцінку не потрібно враховувати до середнього балу, пишіть її до оціночної відомості з крапкою або зі знаком "_": наприклад, "10." або "10_" (звичайно ж, без лапок).
Частина оціночної відомості, що стосується задньої сторінки додатку
Дані для задньої сторінки вводяться за необхідності. Назви факультативів слід вводити окремо кожен рядок додатку: один рядок – одна комірка. Оскільки шаблон однаковий і для 9-го, і для 11-го класу, стовбці, що виділені червоним, заповнюються тільки для відповідного класу (звичайно, якщо потрібно).